Netatmo-monitor_vzduchu

Prožijte léto ve zdraví. Pozor dávejte na vnitřní kvalitu ovzduší i příliš vysoké teploty

Mnoho lidí si neuvědomuje, jak je kvalita vnitřního ovzduší důležitá pro jejich zdraví a celkovou pohodu. Pokud člověk trpí sníženou imunitou – například po nemoci – je důležité dbát na to, aby se do interiéru nedostaly žádné škodliviny. To platí zejména pro skupiny osob s oslabeným imunitním systémem, ať už lidé trpící chronickou nemocí, seniory či alergiky. Nejen špatná kvalita ovzduší však může mít negativní dopad na tělo a mysl. Například pro léto typické příliš vysoké teploty způsobují problémy starším lidem, protože s věkem klesá přirozená tepelná ochrana organismu. Nezbytné je tedy dodržovat pravidelný pitný režim.

Francouzský expert na inteligentní domácnost Netatmo ukazuje, jak si lze bezstarostně užívat léto díky snadno použitelnému zařízení pro inteligentní domácnost.

Přečtěte si také:  Home office: Většině Čechů nevyhovuje, i kvůli nedostatku prostoru

Stačí málo: pravidelným několikaminutovým větráním docílíme kýženou výměnu vzduchu v místnosti. Hodnota CO2 naměřená v místnosti napoví, kdy je to nutné. Je totiž dobrým ukazatelem kvality vzduchu v interiéru. Zatímco venkovní vzduch má průměrnou hodnotu 400 ppm, vnitřní vzduch je více znečištěný. Nejpozději při hodnotě 1000ppm je čas otevřít okno. Příliš mnoho CO2 ve vzduchu může krátkodobě způsobit bolesti hlavy a závratě, dlouhodobě pak dokonce alergie a záněty dýchacích cest. Kromě toho se snižuje schopnost soustředění.

NWS-Lifestyle-02-WEB

Dalším faktorem ovlivňující fyzickou pohodu je teplota v místnosti, měla by se pohybovat v rozmezí mezi 19° až 23° Celsia. Například v ložnici by měla být vždy o 3 až 4 stupně nižší než v dalších místnostech.

Přečtěte si také:  „Za věno si smíš koupit jenom bydlení,“ klade si podmínku pětina Čechů

„Monitory vzduchu v místnostech a meteorologické stanice jsou cenným nástrojem pro zjištění hladiny CO2 a teploty v interiéru,“ uvedl Fred Potter, zakladatel společnosti Netatmo. „Inteligentní meteorologická stanice Netatmo zašle uživateli upozornění ve chvíli, kdy hladina CO2 překročí 1000 ppm. Kromě toho přídavný interiérový modul měří teplotu, vlhkost a úroveň hluku. Členové rodiny navíc mohou přistupovat k údajům prostřednictvím aplikace Netatmo a na dálku připomenout rodičům nebo prarodičům, aby větrali nebo chránili okna před slunečním zářením.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *