sporeni-investice

Hypotéku až výše do 7 milionů lze stále získat i bez dokládání příjmů

Ač se to někomu může v dnešní době zdát až nemožné, v Česku je stále možné získat hypotéku bez dokládání výše příjmu. Základním předpokladem k tomu je vybrat si správnou banku a založit si u ní běžný úče, který je nutný pravidelně využívat. Právě na základě pohybů na účtu pak banka totiž může poskytnout předschválenou hypotéku až do výše sedmi milionů korun.

Některým majitelům firem a drobným živnostníkům se na bankovním účtu ve skutečnosti sejde mnohem více peněz, než činí jejich oficiální a doložitelný příjem. Podobně jsou na tom také zaměstnanci v některých profesích – například pracovníci v pohostinství, u kterých skutečný příjem výrazně vylepšuje neoficiální spropitné. Pokud tito lidé hledají cestu k úvěru na pořízení vlastního bydlení, velmi často se zajímají o hypotéky bez dokládání příjmů. Z příjmů jsou totiž schopni úvěr bez problémů splácet, ale jejich výši nechtějí nebo nemohou nijak doložit. Je možné takovou hypotéku v Česku získat?

Hypotéka bez dokládání příjmu není sci-fi

Poskytovatelé úvěrů mají ze zákona povinnost u každého zájemce o hypotéku řádně posoudit jeho schopnost úvěr splácet. Banky při hodnocení úvěruschopnosti vyžadují od zaměstnanců potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, u podnikatelů je výchozím dokumentem dokládajícím výši příjmu podané daňové přiznání. Některé banky chtějí vidět i několik posledních výpisů z běžného účtu.

Přečtěte si také:  Růst cen hypoték pokračuje. Česko se blíží k deseti zemím EU s nejvyšší průměrnou sazbou

„Málokdo dnes ví, že na českém trhu stále existuje jedna banka, která je schopna poskytnout hypotéku pouze na základě obratů na běžném účtu. Zájemce o hypotéku v tomto případě nijak nedokládá výši svých příjmů a stačí pouze jeho podpis na prohlášení. I tato banka se stejně jako ostatní zajímá také o výši pravidelných výdajů a sleduje rovněž úvěrovou historii a dosavadní platební morálku zájemce o hypotéku. Tyto potřebné informace najde v úvěrových registrech,“ Veronika Hegrová, finanční specialistka z hyponamiru.cz.

Pohyby na účtu vyhodnocuje robot

K získání hypotéky bez dokládání příjmu je potřeba splnit několik základních podmínek. „V první řadě si musíte vybrat banku, která je schopna pracovat s obraty na běžném účtu. V hyponamiru.cz vám s výběrem této banky vám rádi pomůžeme. Dále je nutné vybudovat si v bance určitou historii. Ve výhodě je ten, kdo už běžný účet v bance má a aktivně ho alespoň poslední dva měsíce využívá. Pokud si účet teprve nově založíte, je potřeba ho následně minimálně půl roku využívat. Během této doby si banka udělá obrázek o vaší finanční situaci a způsobu hospodaření s penězi – robot automaticky sleduje a vyhodnocuje například to, odkud a jak vysoké příjmy vám na účet přichází, jaké jsou vaše pravidelné měsíční výdaje nebo to, jak vysokou částku jste schopni měsíčně uspořit,“ upřesňuje Veronika Hegrová.


srp vladimir logo Potřebujete sjednat pojištění, vyřídit půjčku (včetně hypotéky) anebo prodat či koupit nemovitost? Rád vám pomůžu. Kontakt najdete zde.

Hazard raději vynechejte

V rámci přípravy na hypotéku bez dokládání příjmů si dávejte pozor na to, kam peníze z vašeho běžného účtu odchází. Cestu k hypotéce vám může zkomplikovat například záliba v sázení nebo jiném hazardu. Z účtu se nemusíte obávat platit veškeré běžné výdaje – například nájemné, výdaje za energie, telefon, stravu a podobně. Po dobu přípravy na hypotéku se rovněž vyplatí „nasměrovat“ všechny vaše příjmy na jeden účet. Celkový obrat na účtu bude vyšší a můžete dosáhnout na vyšší hypotéku.

Přečtěte si také:  Rekordní leden: Zájem o hypotéky vzrostl na internetu meziročně více než dvojnásobně, poptávku táhnou hlavně byty

Hypotéka až do výše 7 milionů„

Po určité době můžete od banky získat v rámci hypotéky bez dokládání příjmu buď předschválený limit až do výše sedmi milionů korun, nebo předschválenou splátku až do výše 30 tisíc korun. Z předschváleného limitu se ovšem odečítá objem hypoték či jiných úvěrů a půjček, které splácíte u jiných finančních institucí. Z předschválené splátky se rovněž odečítají veškeré bankovní závazky, které splácíte u jiných bank,“ uzavírá Veronika Hegrová, z hyponamiru.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *