byty_u_parku-praha_zizkov

Byty v Praze stále chybí. Na Žižkově ale vzniká nový bytový komplex

S bytovou výstavbou to v metropoli není nijak růžové a současná koronakrize situaci příliš nepomohla. Podle odborníků by Praze prospělo deset tisíc bytů ročně, staví se však podstatně méně. V roce 2019 úřady povolily pouze poloviční počet, paradoxně se přitom jednalo o největší přírůstek od roku 2008.

Bytová krize nabírá na obrátkách a zájemci o bydlení v moderních novostavbách netrpělivě čekají na každou nabídku ze strany developerů. V blízké budoucnosti se mohou těšit na developerský projekt Byty u parku v lokalitě pražského Žižkova, za který stojí renomovaný developer Metrostav Development.

Přečtěte si také:  Češi by vyměnili městský byt za bydlení v přírodě

Projekt rezidence Byty u parku vytvořilo pražské architektonické studio Architecture Interior Project, jehož portfolio čítá množství velmi povedených bytových čtvrtí a mimo jiné také budovu českého velvyslanectví v USA. Z vizualizací je patrná snaha o synergii moderní architektury, funkčního bydlení a klidného bydlení v malebném prostředí nedalekého parku. Bytové jednotky byly navrženy s ohledem na inteligentní řešení a dostatek přirozeného světla.

Kolik nových bytů rezidence nabídne?

Rezidenční projekt lze shrnout jako jedenáct bytových domů, které se stanou domovem příznivců minimalistických domácností i milovníků velmi prostorných bytů. S výstavbou v lokalitě Vackova má Metrostav Development zkušenosti z předchozích let, kdy realizoval projekt pěti bytových domů Byty na Vackově.


srp vladimir logo Potřebujete sjednat pojištění, vyřídit půjčku (včetně hypotéky) anebo prodat či koupit nemovitost? Rád vám pomůžu. Kontakt najdete zde.

Zájemci o nové byty na Praze 3 mohou počítat s celkem 272 novými bytovými jednotkami s dispozicemi 1+kk o velikosti 30 m² až 4+kk. V nabídce se objevil také jeden byt o dispozici 5+kk s podlahovou plochou přes 140 m², 6 mezonetových bytů (4+kk) a 2 jednopokojové ateliéry. Jednotlivé byty budou a disponovat garážovým stáním a sklepní kójí, předzahrádkou, lodžií, balkonem nebo terasou. Majitelé elektromobilů jistě ocení možnost předělání vybraných garážových stání pro elektrické automobily.

Jaké benefity bydlení na Vackově nabízí?

V případě rezidence Byty u parku nejde jen o kvalitu samotného bydlení – budoucí rezidenti se mohou spolehnout na kompletní občanskou vybavenost, velmi dobrou dopravní dostupnost a přítomnost parku Židovské pece, který je ideálním místem pro rodinnou procházku i kondiční běh. Okolí Malešické ulice navíc čeká budoucí rozvoj – na místě bývalého nákladového nádraží vznikne moderní městská čtvrt.

Přečtěte si také:  Až miliarda na developerské projekty a nemovitosti, které se z důvodu pandemie dostaly do existenčních problémů. Finanční skupina SFG Holding spustila nový realitní fond

Bydlení na Žižkově tak nabízí jedinečnou kombinaci klidného prostředí nedaleko centra. Výstavba bytových domů začala ve třetím kvartálu tohoto roku a kolaudace bytů proběhne ve druhém kvartálu roku 2022. K nastěhování by měly být v závěru téhož roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *